Çalışma Saatleri
  • Pts - Cum
    8:45 - 18:00

SEKTÖREL HABERLER

Birleşmiş Milletler Proje Hizmetleri Ofisi (UNOPS) ve Sürdürülebilir Konut Çözümleri (SHS)’nin 100.000 uygun fiyatlı konut planı başkent Akra’nın Amasaman bölgesinde başladı. Başkan Yardımcısı Dr. Mahamudu Bawumia, 6.500 konutun inşaatının temelini attı.

UNOPS / SHS projesi kapsamında, her Ganalı için büyük ölçekli ve uygun fiyatlı çevre dostu konutlar sağlanacaktır. Gana, konutları ülke genelinde inşa etmek için 5,3 milyar ABD Doları alacak. Ayrıca bu proje, binlerce insan için yerel iş imkanları yaratırken, Gana ekonomisini büyütecek ve konut açığını kapatmaya yardımcı olacak.

2007’de petrolün bulunmasıyla yükseliş trendine giren ekonomisi ve zengin altın rezervlerinin de sağladığı alım gücü ile altyapı ve inşaat projelerini hızlandıran Gana ile, Batı Afrika ve Sahra-Altına açılmak ve bu projelerde pay sahibi olmak isteyen uluslararası ısıtma-soğutma havalandırma, su teknolojileri ve elektrik firmaları, 10-12 Kasım’da başkent Akra’da düzenlenecek Ghana HVAC-R & Water Tech ve Ghana Electricity Expo fuarlarında buluşuyor!

Ghana Electricity için Ghana HVAC için tıklayınız

Haberin tamamı için tıklayınız