Çalışma Saatleri
  • Pts - Cum
    8:45 - 18:00

SEKTÖREL HABERLER

20.04.20

 

Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da düzenlediği fuarlarla Türk firmalara ihracat olanakları sağlayan Expotim, Etiyopya’da organize ettiği Addisbuild yapı fuarını kendi bünyesine katmak isteyen İngiliz “dmg events” firmasıyla anlaşmaya vardı. 2010’dan bu yana her sene düzenlenen Etiyopya Yapı Fuarına yarısı Türk olmak üzere toplam 100’den fazla uluslararası firma katılmakta olup, Etiyopya ve Doğu Afrikalı inşaat profesyonelleri ile buluşarak yapı malzemeleri ihracatlarına yön vermektedirler.

Başarılı organizasyonu ve düzenli olarak artan katılımcı ve ziyaretçi sayıları ile Addisbuild fuarının devri konusunda Expotim ve dmg events firmaları arasında anlaşma sağlandı. Bu anlaşma ile Doğu Afrika’nın en uzun soluklu yapı ve inşaat fuarı Addisbuild, artık dünyaca ünlü yapı fuarlarının markası BIG 5 ismi altında düzenlenecek. Ticari anlamda uluslararası firmalar için son derece önemli bir noktada gerçekleşen Addisbuild fuarında geçtiğimiz sene 13 ülkeden gelen 96 katılımcı firma yerlerini almış olup, Türkiye’den ise Magmaweld, Beta Transformer, Akansu Plastik, Güriş İş Makinaları, Metal Market, Vansan Makina, Camglass, Elkon Elevator, GF Hakan Plastik, Uyan Elektrik ve Yıldırım Soğutma gibi sektörlerinin öncüsü 40’tan fazla firma katıldı. 

Addisbuild fuarının devir teslimi ile ilgili Expotim adına açıklamalarda bulunan Genel Müdür Çağatay Erşahin, “Biz bu anlaşma ile sadece ihracatçı firmalara hizmet sağlayan bir firma olmanın ötesine geçerek, aynı zamanda dışarıya fuar ihraç eden bir Türk fuarcılık firması olmayı da başardık” dedi. “Afrika’nın 15 farklı şehrinde bugüne kadar düzenlediğimiz 67 fuar organizasyonuna ek olarak, Addisbuild fuarını devretme başarısı bizim için eşsiz bir gurur tablosu oluşturuyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Fuarı kendi bünyesine katarak Afrika’da önemli bir hamle gerçekleştirdiklerini dile getiren İngiliz firma dmg events adına konuşan Genel Müdür Matt Denton; “Addisbuild ile kıtada 20 organizasyon ile devam ettirdiğimiz fuar portföyümüze önemli bir ekleme yapmış olduk. Kenya ve Nijerya’dan sonra Etiyopya bizim için planladığımız bir adımdı. Afrika’da firma olarak büyüyen varlığımız bize kıtanın bölgesel pazarlarına erişim olanağı sağlayarak, kıta piyasasının ihtiyaçlarını anlamamıza ve onlara en uygun organizasyonları hazırlamamıza büyük yardımı olacaktır” dedi.

Bir sonraki organizasyonu 25-27 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleşecek olan eski adıyla Addisbuild, yeni adıyla The BIG 5 Construct Ethiopia fuarı, Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa şehrinde 11. kez kapılarını Doğu Afrika’da ticaret yapmak isteyen katılımcı ve ziyaretçilere açacak.

 

Addisbuild fuarına katılım ve detaylı bilgi için tıklayın.

İletişim: pazarlama@expotim.com